Yangın Kapısı Tamiri

Denetimlerde sıkça kontrol edilen yangın kapılarında her zaman problem doğabilmektedir. Bu sebepten dolayı yangın kapısı tamiri hizmeti arıyor olabilirsiniz.

Yangın kapıları, yer aldıkları binaların güvenli tahliyesi adına tercih edilir. Ciddi yangınlarda her kattan insanın dışarıya ulaşabilmesi için en pratik yollardan biri olan yangın kapısı, düzenli olarak kontrol edilmeli ve bakımları gerçekleşmelidir. Birçok insanın hayatını kurtarabilecek yangın merdivenlerinde zaman içerisinde arızalar ve hatalar olması mümkündür. Ancak bunları yok etmek gereklidir ve bunun için doğru adımlar uygulanmalı ve profesyonel hizmet alınmalıdır.

Yangın Kapısı Tamiri Gerektiren Durumlar

yangın kapısı tamiri

Aşağıda bulunan maddeler ve bu maddeler dışında yangın kapısı için yaşadığınız problemler varsa yardımcı olabiliriz. Bizi arayarak yangın kapısı tamiri hizmetimizle tüm problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

 1. Yangın kapısı kilidi ve kilit mekanizması: Yangın kapısının doğru şekilde kilitlenmesi, güvenli bir tahliye sağlamak için önemlidir. Kilidin veya kilit mekanizmasının düzgün çalışmadığı durumlarda tamir veya değiştirme gerekebilir.
 2. Yangın kapısı cıvataları: Yangın kapısının sabitlendiği cıvataların gevşemesi veya hasar görmesi durumunda tamir veya cıvata değişimi gerekebilir.
 3. Yangın kapısı camı: Bazı yangın kapıları camlı olabilir. Cam, yangın dayanıklılığı gereksinimlerini karşılamalı ve hasar görmemelidir. Hasarlı camın tamiri veya değiştirilmesi gerekebilir.
 4. Panik barı veya panik kolu: Yangın kapısının hızlı bir şekilde açılmasını sağlamak için panik barı veya panik koluna ihtiyaç vardır. Bu bileşenlerin düzgün çalışmadığı durumlarda tamir veya değiştirme gerekebilir.
 5. Yangın kapısı boşluğu ve duman contaları: Yangın kapısı tamiri, dumanın ve alevlerin diğer bölgelere yayılmasını önlemek için sızdırmaz olmalıdır. Yangın kapısı boşluğu ve duman contaları hasar görmüşse veya sızdırmazlık sağlamıyorsa tamir veya değiştirme gerekebilir.
 6. Etiket veya işaretler: Yangın kapıları üzerinde bulunan etiketler ve işaretler, kapının yangın dayanıklılığı ve diğer özellikleri hakkında bilgi verir. Hasarlı veya okunamayan etiketlerin veya işaretlerin tamiri veya değiştirilmesi gerekebilir.

Sunduğumuz yangın kapısı tamiri hizmeti ile yangın kapılarının en doğru ve uygun şekilde düzenlenebilmesi için gerçekli çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Yangın kapılarının görmezden gelinmesi, uzun vadede insanın canına ve değer verdiği birçok eşeye zarar gelmesine sebep olabilir. Ancak yangın kapılarının tek etkisi bu değildir. Yangın kapıları kitlenmez ve bu nedenle hırsızlar için kolaylık sunar. Bu nedenle hırsızlara karşı önlemler almak gerekir. Yangın kapılarının arızalanması bu durumu hızlandırır. Sadece babım ve onarımlar için değil, bu gibi durumlar için de önem alınabilir ve bu da hizmetlerimiz arasında yer alır.

Yangın Kapısı Tamirinde Hangi Noktalara Dikkat Edilmeli?

Yangın kapısı tamiri söz konusu olduğunda bırakım hususlara dikkat ederiz. Bu hususlar, yardım kapılarının arızalanma ihtimali olan alanlardır ve ilk olarak bu noktalara bakılır. Bunlardan ilki yangın kapısının kilit noktasıdır. Beraberinde kapının emniyet milinde arızalanma örülebilir ve emniyet örgüsü için de benzer bir durum söz konusudur. Bunlarla bilirlikte yangın kapılarını daha güvenli bir hale getirmek de mümkündür.

Yangın kapılarına ekstra bir oranda emniyet kilinin takılması buna örnek gösterebilir. Buna ikinci bir kilit eklenebilir ve bu genellikle iç kısma eklenir. Bunlar dışında pervazlı olan kilit sistemleri de vardır. Bu gibi pek çok hizmet detayı yangın kapısının önemi üzerine vurgu yapmaktadır. Yangın kapılarının hem kalitelerini ve ömürlerini korumaları hem de bunu uzun süreli olarak gerçekleştirmeleri önemlidir. Bizler sunduğumuz yangın kapısı tamir hizmeti için öncelikle kapıyı inceleriz ve bir fiyatlandırma sunarız. Tamamen alanında tecrübeli olan ekipler ile çalışarak profesyonel hizmet sunuyoruz. Hem uygun fiyat hem de üst kalitede, güvenlikli yangın kapısı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Yangın kapısına ekstra güvenlik alınabilecek durumlar:
  • Ekstra Emniyet kilidi takılması
  • Yangın kapısı emniyet kilidi
  • Yangın kapısına 2. kilitleme (iç kısıma)
  • Yangın kapısına geçiş noktasındaki yangın merdiveni kilidi
  • Çift taraflı (pervazlı) kilit sistemi
 • Yangın kapısı kilit noktası
 • Yangın kapısı emniyet milinin arızalanması
 • Yangın kapısı emniyet sürgüsü
 • Yangın kapısına girişlerdeki merdivenlerin kilidi ve kapı arızaları gibi önemli noktalar.
yangın kapısı tamiri önemi
Yangın Kapısı Tamiri 5

Yangın Kapısı Tamiri Yaptırmanın Önemi

Yangın kapısı, bir yangın sırasında duman ve alevlerin yayılmasını engellemek için tasarlanmış bir kapıdır. Yangın kapıları, yangın sırasında insanların güvenli bir şekilde tahliyesini sağlamak için de önemli bir rol oynar.

Yangın kapısı tamiri yaptırmanın önemi, yangın kapılarının yangın sırasında düzgün bir şekilde çalışabilmesini sağlamaktır. Yangın kapısı tamiri yaptırmak, yangın sırasında duman ve alevlerin yayılmasını engellemeye ve insanların güvenli bir şekilde tahliyesini sağlamaya yardımcı olur.

Yangın kapısı tamiri yaptırmanın faydaları şunlardır:

 • Yangın sırasında duman ve alevlerin yayılmasını engeller.
 • İnsanların güvenli bir şekilde tahliyesini sağlar.
 • Yangınların büyümesini ve yayılmasını engeller.
 • Can ve mal kaybını önler.

Yangın kapısı tamiri yaptırmak, yangın güvenliği için çok önemlidir. Yangın kapısı tamiri yaptırmak için yangın kapısı üreticisi veya yetkili bir yangın güvenliği uzmanına danışabilirsiniz.

Yangın kapısı tamiri yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şunlardır:

 • Yangın kapısının doğru şekilde kilitlendiğinden emin olun.
 • Yangın kapısının sızdırmaz olduğundan emin olun.
 • Yangın kapısının kilidinin ve menteşelerinin düzgün çalıştığından emin olun.
 • Yangın kapısının temiz ve bakımlı olduğundan emin olun.

Yangın kapısı tamiri yaptırmak, yangın güvenliği için çok önemlidir. Yangın kapısı tamiri yaptırarak, yangın sırasında duman ve alevlerin yayılmasını engelleyebilir, insanların güvenli bir şekilde tahliyesini

Yangın Kapısı Tamir Hizmeti Verdiğimiz Konular

 1. Yangın Kapısı Kilit Arıza ve Bakım Ayarı
 2. Yangın Kapısı Sert Kapanma Ayarları
 3. Yangın Kapısı Kasa Sürtme ve Sarkma Ayarı
 4. Yangın Kapısı Fitil Yıpranması, Ses ve Toz Sızdırma Ayarı
 5. Yangın Kapısı Menteşe Kırılması, Kaynak ve Ayarı
 6. Yangın Kapısı Kapatıcı Ayarı veya Değişimi
 7. Yangın Kapısında Bozulan Metal Yüzeylerin Boyanması
 8. Yangın Kapısı Aksesuar ve Kilit Değişimi
 9. Yangın Kapısı için Ekstra Güvenlik Arttırıcı Malzemeler Montajı

Yangın Kapısı Tamiri (Videolu Anlatım)

Yangın kapısı tamiri hakkında daha önce demir kapı tamiri hizmetimizde de paylaştığımız gibi videolu paylaşım yapıyoruz.

Yangın Kapısı Tamiri Fiyatları
Yangın Kapısı Tamiri 6

Yangın Kapısı Tamiri Fiyatları

Eğer yangın kapınız arızalandıysa endişelenmenize gerek yok, hemen arayın gelip profesyonel ekibimiz ile yangın kapısı tamirini yapalım!

4.7/5 - (19 başarılı kapı tamiri.)

Yorum yapın

Hizmet Bölgelerimiz

Esenyurt Çelik Kapı Tamiri

Esenyurt çelik kapı tamiri, güvenlik konusunda oldukça başarılı olan çelik kapılarda görülen sorunların kalıcı olarak giderilmesini sağlayan hizmetlerdir. Bu hizmetler sayesinde kapılar yeniden işlevlerini ...

Eyüp Çelik Kapı Tamiri

Eyüp çelik kapı tamiri, kilit arızalarından kapı sürtmelerine kadar farklı sorunların profesyonel bir bakış açısı ile giderilmesini sağlar. Kapıların tamir edilmesi ile işlev sorunları ...

Fatih Çelik Kapı Tamiri

Fatih çelik kapı tamiri, kilit arızalarından kapı sürtmelerine kadar farklı sorunların profesyonel bir bakış açısı ile giderilmesini sağlar. Kapıların tamir edilmesi ile işlev sorunları ...

Gaziosmanpaşa Çelik Kapı Tamiri

Gaziosmanpaşa çelik kapı tamiri, kilit arızalarından kapı sürtmelerine kadar farklı sorunların profesyonel bir bakış açısı ile giderilmesini sağlar. Kapıların tamir edilmesi ile işlev sorunları ...

Kağıthane Çelik Kapı Tamiri

Kağıthane çelik kapı tamiri, uzmanlık ve deneyim gerektiren bir işlem olup, bu kapsamda farklı türden arızalar kalıcı olarak giderilir. Arızaların giderilmesi ile kapılar yeniden ...

Güngören Çelik Kapı Tamiri

Güngören çelik kapı tamiri, uzmanlık ve deneyim gerektiren bir işlem olup, bu kapsamda farklı türden arızalar kalıcı olarak giderilir. Arızaların giderilmesi ile kapılar yeniden ...
Call Now Button 220 https://cilingirservisi.com.tr/<